אז מה המכשול הכי גדול שלך

המכשול הגדול ביותר שלך להשגת מטרותיך…
הוא אתה…

קבלו ארבע גישות מכשילות נפוצות שדורשות שינוי בשנה החדשה…

1. גישת הכל או לא כלום.
אתה ממש ממש בסדר עד ש… ביס אחד לא במקום וזהו. לא משחקים, שוברים את הכלים. הראש מתעתע בך ואומר לך שהכל אבוד. תאכל היום ומחר תתחיל מחדש. בינתיים נכנסות לפה אלפי קלוריות מיותרות והנזק עצום.
הפתרון: עצור! אכלת משולש פיצה, אל תמשיך לקינוח. חזור לתכנית. מזער נזקים.
2. גישת כאן ועכשיו.
אתה אוכל נכון כבר זמן מה ומצפה לראות את המספר במשקל צונח. אתה מתאמן בכל הכוח, מקפיד על חיזוק שרירי הבטן, מביט כל יומיים במראה ומחכה…. מחפש את הקוביות. אך מה לעשות, הגוף האנושי לא עובד כך וכשהשינוי לא מספיק מהיר הראש מתחיל תהליך הרסני ומסיק מסקנות פטאליות: לעולם לא אצליח. משהו בי לא בסדר. התוכנית הזו לא עובדת. זה לא בשבילי ומרימים ידיים.
הפתרון: סבלנות, אמונה בעצמך ותוכנית ממש ממש טובה.
3. גישת "עד החתונה" או במילים אחרות, דיאטה עם תאריך יעד.
צריך להיכנס לשמלה עם בטן שטוחה. מחפשים פתרון של מהר ועכשיו. נשמע כאילו יום למחרת האירוע נגמר הסיפור. הגישה הזו לעולם אינה עובדת וכשהיא "מצליחה" עד האירוע היא כואבת מאוד. לנצח יישארו התמונות ה"רזות" על המקרר, נגיעה קצרה ביעד הנכסף במקום לשמור על ההישג לשנים רבות. גישה זו יוצרת עוגמת נפש ומעגל השמנה חוזרת אכזרי שקשה לשבור. אתם תהפכו כל מחזור דיאטה שכזה לשמנים יותר. פוגעים במטבוליזם, משנים את הרכב הגוף ומעודדים אגירת שומן מרובה.
הפתרון: במקום להיתקע על תאריך יעד, התרכזו ביצירת הרגלים שתוכלו לשמר שנים רבות. חייבים להבין שכדי לשמור על שינוי, יש להמשיך את הפעולות הנכונות שגרמו לו. בקיצור… מתאמנים עד שמתים.
4. תירוצים. תירוצים. תירוצים.
אני עסוק. אני לחוץ. עובד מאוד קשה. הילדים צריכים אותי. עמוס. אין לי זמן. אין לי כסף. כואבת לי הברך. יש לי מיגרנה. ערמות של תירוצים.
הגורל שלך, הבריאות שלך, החיים שלך-בידיים שלך.
קח אחריות.
כל עזרה חיצונית אינה יעילה אם הרצון לשינוי לא מתחיל בך.
אז קדימה!
בחן את עצמך. שנה גישה. תפוס יוזמה והתחל ליצור שינוי.
מעניין לאן תגיע.